Web Tasarımı

Web tasarım; kurum, kuruluş veya kişileri tanıtmak veya firmaların ticaret hacmini arttırmak amacıyla yapılan web sitesi tasarım çalışmalarının bütünüdür. Tanıtım amaçlı web sitelerinde temel hedef, firmaların kurumsal kimliğinin en doğru şekilde ziyaretçilere sunulmasıdır. Ticaret döngüsünün hızlandırılması amacıyla tasarlanan E-ticaret sitelerinde ise yazılım altyapısı daha ön plana çıkmaktadır.

web tasarımı

Kullanıcı Dostu Web Tasarımı

Müşterilerimize, site ziyaretçilerinin rahatlıkla kullanabileceği ve web sitesinde keyifle zaman geçireceği projeler üretiyoruz. Navigasyon bileşenlerinden menüler, bağlantı içerikleri ve linkler ziyaretçilerin aradıkları bilgiyi hızlı ve etkin bir şekilde bulmalarını sağlayan nitelikte tasarlanmaktadır.

Görsellik ve Sayfa Düzeni

Müşterilerimize, kurum imajını yüksek oranda arttıracak modern web tasarım projeleri sunuyoruz. Tasarım aşamasında sayfa içerikleri oluşturulurken kaliteli grafik, resim ve dokümanlar kullanılmaktadır. Kaliteli içerik web sitesi ziyaretçilerinin aradıkları bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlarken, doğru sayfa düzeni web sitesinin etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar. Akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarda yapılan mobil uyumluluk çalışmaları ile masaüstü cihazlarda yakalanan yüksek performans mobil cihazlarda da sağlanır.

Kurumsal Renkler

Renk seçiminde marka veya firmanın kurumsal kimliğini oluşturan temel renkler kullanılmaktadır. Değişmez bir kural olmasa da ürünleri, hizmetleri, markayı ve firmayı temsil eden renkleri web tasarım çalışmalarında dengeli bir şekilde kullanıyoruz. Çok fazla sayıda renk kullanımı web sitesi ziyaretçilerinin dikkatini dağıtacak ve web tasarım kalitesini düşürecektir.

Grafik Kullanımı ve Yoğunluğu

Web tasarım çalışmalarımızda sayfalarınızla uyumlu resim, fotoğraf, simge, ikon, logo, tablo, vb. grafik bileşenlerini kullanarak, zengin ve kaliteli web sayfası içerikleri oluşturuyoruz. Kullandığımız yazılım altyapısı sayesinde web sitesine yüklenen görseller netliğini korur; gelişmiş sıkıştırma algoritması sayesinde en düşük dosya boyutuna sahiptir. Bu sayede web sayfaları hızlı açılırken, görsellerinizin kalitesi düşmez. Yazı ve görsel yoğunluğu arasındaki dengeyi kurarak, site ziyaretçilerine rahat bir kullanıcı deneyimi sağlıyoruz.

Google Fonts Yazı Stilleri

Web tasarım projelerinde Google ’un sunmuş olduğu “Google Fonts” hizmetlerinden yararlanıyor, göze oldukça hoş gelen font stilleri kullanıyoruz. “Font style” olarak ifade edilen yazı stili, web sitelerinin görünümüne önemli oranda etki eden web tasarım bileşenidir.

Sayfa Metinleri

Web tasarım çalışmalarında önemli olan diğer bir konu web sayfalarınızda bulunan metinlerdir. Web sayfalarını oluştururken metinleri veya dokümanları gözden geçiriyor, imla hatalarını düzeltiyor ve arama motoru optimizasyonu açısından gerekli değişiklikleri yapıyoruz.

Gelişmiş Yönetim Paneli

Web tasarım projelerinde resim ve metin içeriklerinde güncelleme yapılması gerekebilmektedir. Müşterilerimize web sitelerini rahatlıkla yönetebilecekleri yönetim paneli desteği sunuyoruz. İçerik ekleme desteği isteyen müşterilerimize ise bu konuda da yardımcı oluyoruz.

Sizi Arayalım

Telefonunuzu bırakın. Sizi arayıp en uygun teklifimizi sunalım.